İngiltere’de tam bir sene önce doğum kursunda tanıştığım Melissa, 8 aylık bebeğiyle kayak tatiline gidiyor ve bana uçağa süt almakla ilgili sorular sordu.

Sağdığınız sütü biberon 100 mililitreden büyük de olsa yanınıza alabiliyorsunuz. Güvenlik kontrolden geçerken yetkililere gösterin çantanızdan çıkarıp. Sizin bir yudum almanızı istiyorlar. Babalar pek hevesli değil sağılmış anne sütü içmeye, o yüzden anne olarak siz tadacaksınız.

Ayrıca, başka bir biberonda uçağa önceden kaynamış ve soğumuş su da alın. Olur ki bebeğiniz emmek istemedi, biberondaki sütü de istemedi veya 2 saat geçti süt açıldıktan/ısıtıldıktan sonra; bebeğinize uçağın inişi ve kalkışı esnasında birkaç kez yutkunarak kulaklarının iç ve dış basıncı ayarlaması için su teklif edin. Emzik kullanıyorsanız o da işe yarıyor.

100 mililitreden büyük karton sütü güvenlikten geçirmeniz zor: Açmanız gerekebilir. Güvenlik kontrolden sonra süt satan yer var mı diye havaalanına gitmeden önce kontrol edin. İngiltere’de Boots güvenlik kontrolü sonrası Aptamil, SMA, Cow&Gate, Hipp marka karton süt satıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’nın internet sayfasında bu tür bir bilgi bulamadım. Müşteri ilişkilerine sordum, umarım yanıt alabiliriz.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.