Sling olmazsa olmaz…
Bebek 10-12 kiloya kadarsa veya henüz yürümeye başlamadıysa kanguru tarzı bebeği taşımak yolculuk boyunca işimizi kolaylaştırır. Çeşit çeşit slingler var bu amaçla yapılmış ve iki elimizi de serbest bırakabilmemizi sağlayan. Ben babybjorn kullandım ve hala kullanıyorum henüz Alaz 11 kiloya ulaşmadığından. Hatta bu aralar diş sebebiyle huzursuz olduğunda evde de takıyorum ve işime bakıyorum; onun da sesi çıkmıyor.

Katlanır puset mutlaka ve mutlaka olmalı…
Hafif, kolayca katlanabilen, bebeklerin uyuması için tamamen yatar pozisyonu da olan bir puset ve yağmurluğu gezilerde ve tatillerde olmazsa olmaz. Eşyalarımızı ve slingi de altına yerleştirebileceğimiz ufak bir sepeti de varsa altında sırtımıza yük de binmez. Restoranlarda mama sandalyesi olmadığında da bebeği dik pozisyonda tutabilir ve ek gıdaya geçmişse gerek onu besler gerek de kendimiz rahatça yemeğimizi yeriz kucaklamak zorunda kalmadan.

Bebeğimiz uyanıkken ve etrafa bakınmak isterken slingde taşıyıp, uykusu geldiğinde bebek arabasında yatar pozisyonda uyutmak iyi olur. Böylece mekan değişikliği hoşuna gideceğinden ve bakış açısı değişeceğinden sıkılmaz da aynı pozisyonda uzun saatler boyu; mesela havaalanında ya da alışveriş merkezinde.

Bebek araç koltuğu eğer yolculuk otoyol kapsıyorsa…
Yurtdışında bebek için araç koltuğu olmadan bebekleri hastaneden eve bile yollamıyorlar. Cezası çok büyük bebek koltuğu kullanılmadığı durumda. Kendi arabamızla uzun yol yapacaksak zaten bir bebek koltuğumuz vardır; kiralık araba kullanacaksak da emin olmalıyız bebeğimizin yaşına uygun sağlam bir araç koltuğu da kiralayabileceğimizden. Günlük veya kiralama başına bir ücret karşılığında (Avis ve Hertz günlük 15 Türk Lirası, İngiltere’de kiralama süresinden bağımsız 65-75 İngiliz sterlingi, Amerika’da da kiralama başına 80-90 Amerikan doları) olmazsa olmaz olarak yerini almalı planlarımızda.

Diğer bir opsiyon da bebek arabasına da takılabilen koltuklar. Böylece uçak yolculuklarında hem bebek arabasını hem de bebek koltuğunu yanımıza alabiliriz. Biz Alaz 6 aylıkken İstanbul’a uçakla gelişimizde bu şekilde yolculuk yapmıştık. İki parça olduğundan takıp çıkarma işlemi yapmış olsak da THY’nin verdiği poşete sığmıştı ikisi de.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.